Auto | Tapety | Tuning | Video | Vše nejen o automobilech na Automobil.7x.cz

! Vše nejen o autech, tak neváhej a koukni na vše co jen jde!

Diskutujte...

Sledovanost:

Kalendář

Nejžhavější zprávy

DiMora Natalia SLS2 - AUTO ZA: 52,5 MILIONU KORUN

DiMora Natalia SLS2 - luxus za všechny peníze


O projektu nejdražšího a nejluxusnějšího auta už se mluví dobrý rok a půl. Víc než vizualizace a nabubřelá prohlášení ale prozatím z Alfreda J. DiMory a jeho týmu nevypadlo.

Nejdražší a nejluxusnější limuzína světa je americký projekt pána, který se proslavil stavbou luxusních aut. Za svůj nejnovější výtvor chce 52,5 milionu korun, tedy 2 miliony eur.

Bugatti Veyron se svým 1001 koněm výkonu se bude muset sklonit před dvanácti stovkami koňských sil čtrnáctilitrového šestnáctiválce natalie...

Motor pojmenovaný Volcano V16 nabízí maximální krouticí moment 1200 Nm. Když nebude všechna jeho síla potřeba, odpojí se automaticky polovina válců.

Ta nej auta se ráda chlubí unikátními vynálezy, podle poslední tiskové zprávy automobilky DiMora Motorcar má mít natalia speciální elektricky vyhřívané stěrače HeatFlexx.

Za dva miliony eur si bude možné poručit jakýkoliv výkřik techniky a luxusu, který se ve světě na čtyřech kolech nabízí.

Ve standardní výbavě nebude chybět head-up displej, všechna čtyři kola budou nejen poháněná, ale i řízená.

Natalia dostane čtyřiadvacetipalcové ráfky obuté do runflatových pneumatik schopných dojezdu i při defektu, tolikazónovou klimatizaci, kolik je uvnitř sedadel, zadní masážní křesla nebo barvu měnící lakování.

Prý už je objednáno deset aut, dodávky by měly odstartovat letos.

Nejlevnější auto bude asi kabriolet
Už ve středu 9. ledna se má naopak podle informací deníku la Repubblica představit nejlevnější auto světa. Pravděpodobnost, že ho spatříme na českých silnicích, je sice ještě menší než v případě natalie, ale pozornost si určitě zaslouží.

Superekonomické a jednoduché auto dostane za úkol motorizovat překotně se rozvíjející indický trh. Rikši, zvířata, motorky a kola by mělo nahradit cosi, co podle informací Repubbliky vypadá tak trochu jako parodie na Smart Crossblade (vzpomínáte?).

Před časem představil indický průmyslový mamut Tata (mimochodem, stejná automobilka je první ve frontě na nákup Land Roveru a Jaguaru) prototyp elektromobilu jménem REV. A právě takto - ovšem s klasickým benzinovým spalovacím motorem - by podle informací italského listu mělo vypadat nejlevnější auto světa.

Hlavním tahákem má být cena: 2 500 dolarů (necelých 45 tisíc korun). Při pohledu na ni je jedno, že auto na jediných dostupných obrázcích nemá střechu a vypadá jak z papíru...

Nejlevnější přibližovadlo má odvézt čtyři cestující, motor s objemem 600 ccm pochází z motocyklu, karoserie je z plastů a střecha snad bude plátěná. Počítá se se spotřebou kolem čtyř litrů benzinu na sto kilometrů. V prvních letech jich chce Tata vyrábět tři sta tisíc, kolem roku 2011 už to má být milion. Auto se představí na autosalonu v New Delhi. Jak bude auto za dva a půl tisíce dolarů vypadat, se dozvíme příští týden.

Prozatím bezejmenné auto (všude se o něm prozatím mluví jako o Rs 1 lakh car) se začne prodávat v září nebo říjnu letošního roku, proslýchá se ale, že se s ním Tata přijede pochlubit také na autosalon do Ženevy začátkem března.

FOTO:

Žádné komentáře
 
Tento web je optimalizovám pro mozilu firefox. A náš tým proto neručí za možné chyby provedené v Internet Explorer. All rights reserved