Auto | Tapety | Tuning | Video | Vše nejen o automobilech na Automobil.7x.cz

! Vše nejen o autech, tak neváhej a koukni na vše co jen jde!

Diskutujte...

Sledovanost:

Kalendář

24. hodinový závod

VW Scirocco na 24Hodin Nürburgringu

Volkswagen se rozhodl v rámci PR kampaně vyslat svůj nejnovější produkt, kompaktní kupé Scirocco, na letošní vytrvalostní čtyřiadvaceti­hodinovku, která se každoročně jezdí na Severní smyčce Nürburgringu. Závodit bude pochopitelně v kategorii přeplňovaných dvoulitrů, v níž vloni vyhrál Golf GTI. Závodní „široko“ bude mít motor 2.0 TFSI vyladěno na výkon 300 koní a přenos síly na přední kola obstará šestistupňový dvouspojkový automat DSG.

Aby byl, pokud možno, zajištěn kýžený (vítězný) marketingový dopad akce, za volantem se bude střídat dvojnásobný vítěz závodu 24 hodin v Le Mans Hans-Joachim Stuck a dvojnásobný vítěz MS v rallye Carlos Sainz. Ty doplní člen představenstva VW Ulrich Hackenberg. Potud se tedy posádka shoduje s tou loňskou vítěznou, tým však ještě doplní pár motoristických novinářů (nás bohužel nepozvali…).

Na oficiálním snímku se můžete podívat, jak to bude modrému závodnímu Sciroccu s obřím křídlem (o němž Stuck prohlásil, že jde o jedno z nejméně komplikovaných závodních aut, jaké kdy řídil) slušet.

Fotogalerie:Žádné komentáře
 
Tento web je optimalizovám pro mozilu firefox. A náš tým proto neručí za možné chyby provedené v Internet Explorer. All rights reserved