Auto | Tapety | Tuning | Video | Vše nejen o automobilech na Automobil.7x.cz

! Vše nejen o autech, tak neváhej a koukni na vše co jen jde!

Diskutujte...

Sledovanost:

Kalendář

Nové vozy

Nový Jaguar XJ

Jaguar XJ 2009 - Automobill.7x,cz  Nový Jaguar XJ 2010

Prohlédnout  Informace, foto, video

   Začal bych asi tím že tento vůz může mít zaryté odpůrce anebo zaryté příznivce, já osobně se přikláním k druhé skupině. Hlavně proto, že si myslím, že minulá generace, která bylá stále jen inovovaná, ale bez větších zásadních změn, měla být proměněna už dávno, každopádně si již můžeme oddychnout.
   Nový model totiž neskrývá nic z minulé generace, nepočítaje lehkou hliníkovou konstrukci a to znamená že se díváme na úplně nový model, který svou kvalitou materiálů posunul laťku hodně vysoko ovšem ceny by měla zůstat nižší. Ukazatele v interiéru se podobají leteckému kokpitu, zároveň se ovšem tento styl nemusí líbit každému.

Podrobnější informace:

   Šéf designu Jaguaru Ian Callum si o novém XJ myslí: „Je to výrazný příklad nového designového směru Jaguaru.“ O čemž vypovídá „čumák“ který vypadá mnohem dynamičtěji a více se připodobňuje konceptu. Záď se již skutečně podobá pravé limuzíňě což byl nejspíš záměr, i přestože příliš nenavazuje, dle mého názoru, na sportovní a masivní přední část, ovšem tvarem se k ničemu přirovnat nedá ani omylem, tedy alespoň ne z garáže Jaguaru...
   Další osobou v designovém centru je Gilles Taylor, Který má něco společného i s diskutovanou síťovou mřížkou chladiče. Vytvořil díky tvaru oken a délce vozu, perfektní koeficient odporu vzduchu 0,29. Přední kapota má delší převis kvůli ochraně chodců, vše zakrývají boulaté tvary vozu snoubící se s širšími bočními partiemi.
   C-sloupek, který by měl opticky rozšiřovat záď vozu, mě osobně příjde jako levné a nevkusné zčernání kusu sloupku nenavazující na stříbrnou hranu dveří. Naopak kapkovité dveře jsou takzvaným dnešním trendem kterým se některé automobilky řídí a nevypadá to v celku vůbec špatně. Na končící okna, navazující úplně nově navržená zadní světla, která dle automobilky mají vypadat jako dráp jaguára, možná se nějaký majitel podíval na svou ruku a nápad byl na světě... :)
   S váhou se konstruktéři vypořádali po svém, protože tím, že vůz není celoocelový, jako jeho konkurence, mezi kterou se jistojistě počítá BMW 7 a další velikáni, má Jaguar XJ hmotnostní výhodu 250 KG což nejsou zanedbatelná čísla, což znamená nižší spotřebu a stím spojené menší znečišťování ovzduší na zatím nespecifikovanou hodnotu a také se výrazně zlepší ovladatelnost vozu.

Michal Král / Šéfredaktor

Plusy a mínusy:

+ Rozsáhlé možnosti individualizace
+ V nabídce ještě prodloužená verze
+ Vzhled inspirovaný starším modelem XF
Interiér je jako z jiné dimenze a nemusí se líbit každému +/-
Nevkusně zasazená černá část do C-Slupku   -
Podivně navazující zadní světlo ve tvaru drápu na zbytek vozu  -

Foto:

Video - Exteriér, Interiér:
Žádné komentáře
 
Tento web je optimalizovám pro mozilu firefox. A náš tým proto neručí za možné chyby provedené v Internet Explorer. All rights reserved