Auto | Tapety | Tuning | Video | Vše nejen o automobilech na Automobil.7x.cz

! Vše nejen o autech, tak neváhej a koukni na vše co jen jde!

Diskutujte...

Sledovanost:

Kalendář

SUPERSPORTY

Ford Focus RS -informace a fotky-

Ford vypustil první oficiální fotografie produkčního modelu RS.
Fotografie Fordu Focus RS, které jsme dosud viděli, byly sice oficiální také, ale nejednalo se o sériový exemplář. Ten můžeme vidět až teď. Nemůžeme si všimnout, co se oproti „předprodukčnímu“ modelu změnilo, ale patrně se bude jednat o malé a nepodstatné drobnosti.Ford pouze dolaďoval detaily a testoval spolehlivost a odolnost celého auta. Motorem tak zůstává přeplňovaný pětiválec 2,5 l z Focusu ST o výkonu rovných 300 koní, který přenáší svých 410 Nm přes samosvorný diferenciál na přední nápravu, která je vybavena revolučním systémem RevoKnuckle. Ten má eliminovat přenos točivého momentu do řízení a zlepšovat zpětnou vazbu.

Ford rovněž potvrdil základní údaje, že Focus RS zrychlí na stovku za 5,9 sekundy, dosáhne až na 264 km/h (!!) a bude stát 39 000 eur (975 000 korun). S takovými čísly si nic nezadá například s Porsche Cayman, Audi TTS či BMW 135i. Jistě, všechna tato auta mají poněkud odlišnou koncepci pohonu, ale jejich výkony jsou si vcelku podobné.
Ford Focus RS by se měl začít prodávat na jaře a první várka, která má čítat pouze 700 kusů, už je beznadějně rozebrána. Na své si tak přijdou významní dealeři, oficiální zastoupení Fordu v jednotlivých zemích a novináři (my mezi nimi nejsme). Poté bude vyrobeno maximálně 4000 kusů a další až příští rok.
  
39803_800x600x75.jpg image by misakralicek   39802_800x600x75.jpg image by misakralicek   39801_800x600x75.jpg image by misakralicek
Žádné komentáře
 
Tento web je optimalizovám pro mozilu firefox. A náš tým proto neručí za možné chyby provedené v Internet Explorer. All rights reserved